Spacery po zielonej Łodzi ODE Zrodla

Park Jana Matejki Przystanek 1 Przystanek 2 Przystanek 3 Przystanek 4 Przystanek 5 Przystanek 6

PARK IM. JANA MATEJKI


Przystanek 4

Wokół półkola po północnej stronie basenu rośnie kilkanaście drzew daglezji zielonej, a tuż przy zabudowaniach gospodarczych i domku ogrodnika rosną różanecznik i sosna czarna. Po prawej stronie alejki prowadzącej do wyjścia na ul. Matejki rosną cztery okazy kasztanowca zwyczajnego. Ponownie zakręcamy w prawo i idziemy na południe alejką przy ogrodzeniu. Mijamy po lewej kasztanowiec czerwony, platan, kilka klonów, brzozę omszoną i modrzew europejski, zaś po prawej kilka świerków srebrzystych, robinię akacjową , klon jawor odm. purpurowa, dąb czerwony, kilka głogów dwuszyjkowych, glediczję trójcierniową i ponownie świerki.


<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Powrót na stronę główną parku

- - - -
- - - -
- - -
 

STRONA GŁÓWNA

 

PARKI ŁODZI

 

PARKI REGIONU

 

DRZEWA W PARKACH

 

RZEKI ŁODZI

 

DLA NAUCZYCIELA

 

WARSZTATY

 

O PROJEKCIE

 
Okładka książki
Gratka dla miłośników parków i Łodzi - torba bawełniana z ręcznie robionym nadrukiem przedstawiającym wyraźnie nudzącego się Tuwima na ławeczce z teksem 'Siedzę tu i siedzę... Chyba pójdę na spacer do parku'. Torba o wymiarach 38x40 cm, ręczna robota, nadruk brązową farbą akrylową do tkanin, autor Piotr Świderek (www.bardzofajny.net). Torby można kupić w siedzibie Źródeł, Łódź, ul. Więckowskiego 33 pok. 310. Cena 7 zł
warsztaty terenowe

KONTAKT


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602
ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18
www.zrodla.org www.zieloneszkoly.pl
 

 1,5% podatku na zieloną edukację Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2022 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.