Spacery po zielonej Łodzi ODE Zrodla

Przystanek 1 Przystanek 2 Przystanek 3 Przystanek 4 Przystanek 5 Przystanek 6 Przystanek 7 Kasztanowiec biały Platan klonolistny Lipa krymska Lipa krymska Kalina koralowa Modrzew europejski Daglezja zielona Dąb szypułkowy Grab pospolity Brzoza brodawkowata Dąb szypułkowy

PARK 3 MAJA

Przystanek 7

Nadal wędrujemy aleją w kierunku wschodnim. Na wysokości placu zabaw, po północnej stronie drogi rośnie rozłożysty kasztanowiec o obwodzie 251 cm. Nieco dalej, niedaleko rozwidlenia alejek po południowej stronie rośnie kilka krzewów kaliny koralowej. Jest to krzew chroniony zrzucający liście na zimę. Liść jest pojedynczy 3-5 klapowy o długości do 10 cm, a szerokości do 8 cm., jesienią przebarwiają się na czerwono lub na kolor czerwonobrązowy. Kwiaty zebrane w szczytowe podbaldachy. Owoc pestkowy, kulisty, silnie szkarłatnoczerwony, zawiera trujące związki oraz garbniki przez co jest gorzki, mimo to jest pożywieniem niektórych ptaków. Cała roślina (owoce, kora i kwiaty) ma właściwości lecznicze i stosowana jest jako środek przeciwkrwotoczny oraz rozkurczowy.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Powrót na stronę główną parku

 

STRONA GŁÓWNA

 

PARKI ŁODZI

 

PARKI REGIONU

 

DRZEWA W PARKACH

 

RZEKI ŁODZI

 

DLA NAUCZYCIELA

 

WARSZTATY

 

O PROJEKCIE

 
Okładka książki
Gratka dla miłośników parków i Łodzi - torba bawełniana z ręcznie robionym nadrukiem przedstawiającym wyraźnie nudzącego się Tuwima na ławeczce z teksem 'Siedzę tu i siedzę... Chyba pójdę na spacer do parku'. Torba o wymiarach 38x40 cm, ręczna robota, nadruk brązową farbą akrylową do tkanin, autor Piotr Świderek (www.bardzofajny.net). Torby można kupić w siedzibie Źródeł, Łódź, ul. Więckowskiego 33 pok. 310. Cena 7 zł
warsztaty terenowe

KONTAKT


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602
ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18
www.zrodla.org www.zieloneszkoly.pl
 

DZIĘKUJEMY


Serdeczne podziekowania dla Działu Systemu Informacji o Terenie Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi - twórców internetowej mapy Łodzi za pomoc i cenne wskazówki związane z opracowywaniem map.
 

 


Strony o Łodzi

 

Łódzkie pocztówki


Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2021 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.