Spacery po zielonej Łodzi ODE Zrodla

Przystanek 1 Przystanek 2 Przystanek 3 Przystanek 4 Przystanek 5 Przystanek 6 Przystanek 7 Kasztanowiec biały Platan klonolistny Lipa krymska Lipa krymska Kalina koralowa Modrzew europejski Daglezja zielona Dąb szypułkowy Grab pospolity Brzoza brodawkowata Dąb szypułkowy

PARK 3 MAJA

Przystanek 5

Opuszczamy staw i wędrujemy leśną drogą wzdłuż ogrodzenia Centrum Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych w kierunku boiska. Przechodzimy przez leśną część parku porośniętą głównie przez dęby i graby, napotkać tu możemy także sosnę zwyczajna, brzozę brodawkowatą i topolę osikę. Wychodzimy na wolną przestrzeń, przed nami rozciąga się widok na przestronną część parku przeznaczoną w dużej mierze do rekreacji i sportu. Mijamy amfiteatr schowany wśród krzewów, plac zabaw, stoły do ping-ponga, za górką z torem saneczkowym zakręcamy na północ w stronę miasteczka ruchu drogowego, idziemy aleją w stronę hali sportowej znajdującej się u wylotu ul. Konstytucyjnej.

Doskonałe miejsce do wszelkich zajęć ruchowych zaprezentowanych w scenariuszach "Zabawy w naturze", "Zabawy ruchowe w parku".

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Powrót na stronę główną parku

- - - -
- - - -
- - -
 

STRONA GŁÓWNA

 

PARKI ŁODZI

 

PARKI REGIONU

 

DRZEWA W PARKACH

 

RZEKI ŁODZI

 

DLA NAUCZYCIELA

 

WARSZTATY

 

O PROJEKCIE

 
Okładka książki
Gratka dla miłośników parków i Łodzi - torba bawełniana z ręcznie robionym nadrukiem przedstawiającym wyraźnie nudzącego się Tuwima na ławeczce z teksem 'Siedzę tu i siedzę... Chyba pójdę na spacer do parku'. Torba o wymiarach 38x40 cm, ręczna robota, nadruk brązową farbą akrylową do tkanin, autor Piotr Świderek (www.bardzofajny.net). Torby można kupić w siedzibie Źródeł, Łódź, ul. Więckowskiego 33 pok. 310. Cena 7 zł
warsztaty terenowe

KONTAKT


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602
ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18
www.zrodla.org www.zieloneszkoly.pl
 

 1,5% podatku na zieloną edukację Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.