Spacery po zielonej Łodzi ODE Zrodla

Przystanek 1 Przystanek 2 Przystanek 3 Przystanek 4 Przystanek 5 Przystanek 6 Przystanek 7 Kasztanowiec biały Platan klonolistny Lipa krymska Lipa krymska Kalina koralowa Modrzew europejski Daglezja zielona Dąb szypułkowy Grab pospolity Brzoza brodawkowata Dąb szypułkowy

PARK 3 MAJA

Przystanek 1

Park powstał na terenie dawnej Puszczy Łódzkiej w obrębie leśnym Zagajniki oraz Skrzynczyska i Glinianki i zajmował wtedy znacznie większy obszar. Las ten przetrwał aż do czasu I wojny światowej kiedy ludzie wycieli dużą część drzew na opał. Pozostał tylko ten kawałek, który teraz jest parkiem, nazywano go Laskiem Widzewskim lub Polesiem Widzewskim. W latach dwudziestych las zamienił się w barwny park, posadzono nowe drzewa, kwiaty, powstały boiska, plac zabaw, sztuczny staw. Od początku park był miejscem rekreacji, wypoczynku i do dziś spełnia funkcję parku sportowego. Obecnie nosi nazwę Parku im. 3 maja a cześć wschodnia nazywana jest Parkiem Rozrywki.

Jest to miejsce, gdzie możemy się zastanowić nad najodpowiedniejszą nazwą dla parku, zorganizować konkurs na nazwę i logo parku.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Powrót na stronę główną parku

-
 

STRONA GŁÓWNA

 

PARKI ŁODZI

 

PARKI REGIONU

 

DRZEWA W PARKACH

 

RZEKI ŁODZI

 

DLA NAUCZYCIELA

 

WARSZTATY

 

O PROJEKCIE

 
Okładka książki
Gratka dla miłośników parków i Łodzi - torba bawełniana z ręcznie robionym nadrukiem przedstawiającym wyraźnie nudzącego się Tuwima na ławeczce z teksem 'Siedzę tu i siedzę... Chyba pójdę na spacer do parku'. Torba o wymiarach 38x40 cm, ręczna robota, nadruk brązową farbą akrylową do tkanin, autor Piotr Świderek (www.bardzofajny.net). Torby można kupić w siedzibie Źródeł, Łódź, ul. Więckowskiego 33 pok. 310. Cena 7 zł
warsztaty terenowe

KONTAKT


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602
ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18
www.zrodla.org www.zieloneszkoly.pl
 

 1,5% podatku na zieloną edukację Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.