Spacery po zielonej Łodzi ODE Zrodla

PARK SIELANKA

ul. Pabianicka, Cieszkowskiego, Al. Włókniarzy
Park położony jest pomiędzy osiedlami Kurak i Rokicie, po północnej stronie ul. Pabianickiej. Jest to niewielki park, ale znacznie bardziej uczęszczany niż leżący nieopodal Park Słowackiego. Autorzy książki "Parki Łodzi" (red. Jakub Mowszowicz, Łódź 1962) piszą iż park powstał jeszcze w XIX wieku i obejmuje dawny park przypałacowy Ferdynanda Königa oraz ogród wypoczynkowy "Sielanka". Zaniedbany pałac (ul. Pabianicka 49) jest przeznaczony na cele mieszkaniowe, zaś drugi pałac Königów (Pabianicka 55) jest dziś siedzibą Chorągwi Łódzkiej Komenda Hufca Łódź-Górna ZHP.
W parku znajdują się dwa płytkie zarybiane przez wędkarzy stawy. Stawy zasilane wodą z wodociągów miejskich były modernizowane w 1999 roku, kiedy to umocniono ich brzegi, oczyszczono dno. Ponadto w parku od strony Ronda Lotników Lwowskich, znajduje się wybudowany pod koniec lat 90-tych XX w. plac zabaw a także stoły do ping-ponga. W środkowej części parku usypana jest górka saneczkowa, a w południowo zachodniej części usytuowane jest boisko do piłki nożnej.


Powiększenie mapy >  |  Mapa w wersji do kserowania >  |  Ścieżka dydaktyczna >  |  Galeria zdjęć >
 

STRONA GŁÓWNA

 

PARKI ŁODZI

 

PARKI REGIONU

 

DRZEWA W PARKACH

 

RZEKI ŁODZI

 

DLA NAUCZYCIELA

 

WARSZTATY

 

O PROJEKCIE

 
Okładka książki
Gratka dla miłośników parków i Łodzi - torba bawełniana z ręcznie robionym nadrukiem przedstawiającym wyraźnie nudzącego się Tuwima na ławeczce z teksem 'Siedzę tu i siedzę... Chyba pójdę na spacer do parku'. Torba o wymiarach 38x40 cm, ręczna robota, nadruk brązową farbą akrylową do tkanin, autor Piotr Świderek (www.bardzofajny.net). Torby można kupić w siedzibie Źródeł, Łódź, ul. Więckowskiego 33 pok. 310. Cena 7 zł
warsztaty terenowe

KONTAKT


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602
ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18
www.zrodla.org www.zieloneszkoly.pl
 

 1,5% podatku na zieloną edukację Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2022 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.