Spacery po zielonej Łodzi ODE Zrodla

PARK IM. HENRYKA SIENKIEWICZAPrzystanek 3

Niedaleko od galerii po lewej stronie Alei Szletyńskiego zobaczymy potężnych rozmiarów głaz narzutowy, z zaniedbaną tabliczką poświeconą pamięci prof. Edwarda Potęgi, działacza i prezesa w okresie powojennym Ligi Ochrony Przyrody, założyciela Towarzystwa Przyrodniczego im. Stanisława Staszica oraz Muzeum Przyrodniczego w Łodzi. Głaz o obwodzie 11 mwtrów uznany została za pomnik przyrody.
Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego znajduje się w budynku w którym wcześniej znajdowała się cukiernia. Muzeum prowadzone jest przez Katedrę Zoologii Doświadczalnej i Biologii Ewolucyjnej UŁ, gromadzi zbiory paleontologiczne, minerologiczne i geologiczne, okazy ssaków, ptaków, akwaria i terraria, obejmuje również dział entomologiczny. Wystawa stała pt.: "Sieć życia - zróżnicowanie form w królestwie zwierząt". Muzeum jest czynne od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00, a w soboty i niedziele w godz. 10.00-14.00, tel. (42) 674 97 90.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Powrót na stronę główną parku

- - - -
- -
 

STRONA GŁÓWNA

 

PARKI ŁODZI

 

PARKI REGIONU

 

DRZEWA W PARKACH

 

RZEKI ŁODZI

 

DLA NAUCZYCIELA

 

WARSZTATY

 

O PROJEKCIE

 
Okładka książki
Gratka dla miłośników parków i Łodzi - torba bawełniana z ręcznie robionym nadrukiem przedstawiającym wyraźnie nudzącego się Tuwima na ławeczce z teksem 'Siedzę tu i siedzę... Chyba pójdę na spacer do parku'. Torba o wymiarach 38x40 cm, ręczna robota, nadruk brązową farbą akrylową do tkanin, autor Piotr Świderek (www.bardzofajny.net). Torby można kupić w siedzibie Źródeł, Łódź, ul. Więckowskiego 33 pok. 310. Cena 7 zł
warsztaty terenowe

KONTAKT


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602
ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18
www.zrodla.org www.zieloneszkoly.pl
 

DZIĘKUJEMY


Serdeczne podziekowania dla Działu Systemu Informacji o Terenie Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi - twórców internetowej mapy Łodzi za pomoc i cenne wskazówki związane z opracowywaniem map.
 

 


Strony o Łodzi

 

Łódzkie pocztówki


Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2021 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.