Spacery po zielonej Łodzi ODE Zrodla

PARK NAD JASIENIEMPrzystanek 1

Spacer rozpoczynamy w północno-wschodnim rogu parku, przy zejściu z wiaduktu. Będziemy kierować się wzdłuż wykopu pod nieistniejące już tory kolejowe. Po lewej stronie znajdują się gęste zarośla uniemożliwiające przedostanie się do wykupu, zaś po prawej widzimy rozległe przestrzenie z luźno porozrzucanymi grupami drzew. Tak skomponowany jest cały park, dużo otwartych przestrzeni i gdzieniegdzie skupiska drzew. Nazwa "pole" używana przez okolicznych mieszkańców jest jak najbardziej uzasadniona.
Gdy tylko przejdziemy kilkanaście metrów, zobaczymy siłownię pod gołym niebem. Wandaloodporne sprzęty niedawno ustawione w parku, już nadają się do remontu, jednak winna jest tu lipcowa wichura (2005 r.), która powaliła duży klon wprost na siłownie,a nie jak to zwykle bywa nudząca się wandale. Uszkodzone zostały dwa w z pięciu urządzeń.
Po prawej stronie znajduje się duże boisko do piłki nożnej. Kilka kroków dalej zobaczymy stoliki szachowe ukryte wśród drzew głogu i klonu zwyczajnego.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Powrót na stronę główną parku

- - - -
- - - -
- - -
 

STRONA GŁÓWNA

 

PARKI ŁODZI

 

PARKI REGIONU

 

DRZEWA W PARKACH

 

RZEKI ŁODZI

 

DLA NAUCZYCIELA

 

WARSZTATY

 

O PROJEKCIE

 
Okładka książki
Gratka dla miłośników parków i Łodzi - torba bawełniana z ręcznie robionym nadrukiem przedstawiającym wyraźnie nudzącego się Tuwima na ławeczce z teksem 'Siedzę tu i siedzę... Chyba pójdę na spacer do parku'. Torba o wymiarach 38x40 cm, ręczna robota, nadruk brązową farbą akrylową do tkanin, autor Piotr Świderek (www.bardzofajny.net). Torby można kupić w siedzibie Źródeł, Łódź, ul. Więckowskiego 33 pok. 310. Cena 7 zł
warsztaty terenowe

KONTAKT


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602
ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18
www.zrodla.org www.zieloneszkoly.pl
 

 1,5% podatku na zieloną edukację Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.