Spacery po zielonej Łodzi ODE Zrodla

Przystanek 1 Przystanek 2 Przystanek 3 Przystanek 4 Przystanek 5 Przystanek 6 Przystanek 7 Kasztanowiec biały Platan klonolistny Lipa krymska Lipa krymska Kalina koralowa Modrzew europejski Daglezja zielona Dąb szypułkowy Grab pospolity Brzoza brodawkowata Dąb szypułkowy 

PARK PRZY UL. HIPOTECZNEJ

ul. Hipoteczna, Pojezierska, Grunwaldzka, Ułańska.

Park znajduje się w dzielnicy Bałuty, nie ma swojej nazwy. Złożony jest z dwóch części przedzielonych szeroką aleją (ul. Ułańska). Część północna to prostokąt podzielony na trójkąty krzyżującymi się w środku czterema alejami. Ta część parku jest cienista, ma leśny charakter, na większości terenu rosną wysokie drzewa liściaste bez podszytu. Rosną tu: klony pospolite, lipy, kasztanowce, graby, brzozy, jesiony. W północno-zachodnim narożniku roście grupa dębów, na jednym z nich wisi niewielka kapliczka z rzeźbą głowy Jezusa w koronie cierniowej. Od strony ul. Pojezierskiej pomiędzy drzewami rosną również krzewy m.in. bez czarny. Grupa drzew iglastych (świerki, modrzewie) rośnie w południowo-wschodnim rogu tej części parku.
Część południowa parku rozciąga się wzdłuż ulicy Hipotecznej, nie posiada regularnych alejek, teren jest sztucznie pofałdowany (bunkry?). Ta część parku ma charakter rekreacyjny. Znajduje się tam duży plac zabaw oraz przyrządy do ćwiczeń. Tuż przy alei rozdzielającej park rośnie potężna topola Maksymowicza o białej korze i dużych skórzastych liściach. Idąc dalej w stronę ul. Hipotecznej natrafimy na jabłonkę. Kierując się na południe po lewej stronie miniemy parking na kilkanaście samochodów, a dalej po prawej stronie jest plac zabaw z drewnianymi zamkami-zjeżdżalniami i innymi drewnianymi zabawkami oraz ławeczki. Ławeczki znajdują się również w północnej części parku. W okolicy placu zabaw rosną m.in. jarzębiny, dęby szypułkowe, krzewy dzikiej róży, lipy.

Powiększenie mapy >  |  Mapa w wersji do kserowania >  |  Ścieżka dydaktyczna >  |  Galeria zdjęć >
 

STRONA GŁÓWNA

 

PARKI ŁODZI

 

PARKI REGIONU

 

DRZEWA W PARKACH

 

RZEKI ŁODZI

 

DLA NAUCZYCIELA

 

WARSZTATY

 

O PROJEKCIE

 
Okładka książki
Gratka dla miłośników parków i Łodzi - torba bawełniana z ręcznie robionym nadrukiem przedstawiającym wyraźnie nudzącego się Tuwima na ławeczce z teksem 'Siedzę tu i siedzę... Chyba pójdę na spacer do parku'. Torba o wymiarach 38x40 cm, ręczna robota, nadruk brązową farbą akrylową do tkanin, autor Piotr Świderek (www.bardzofajny.net). Torby można kupić w siedzibie Źródeł, Łódź, ul. Więckowskiego 33 pok. 310. Cena 7 zł
warsztaty terenowe

KONTAKT


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602
ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18
www.zrodla.org www.zieloneszkoly.pl
 

 1,5% podatku na zieloną edukację Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.